אודות העמותה

עמותת “יחד בתקווה” – הינה גוף התנדבותי הומניטארי המנוהל ע”י ועד ציבורי נבחר העמותה הוקמה בשנת 2004, ומטרתה לסייע ושפר את איכות החיים של החולים במחלות קשות ובני משפחותיהם בכל רחבי הארץ, ללא הבדל דת גזע ומין.

 

במהלך השנה מקיימת העמותה מספר פעילויות על מנת לתת מענה לצרכים של החולים ולבני משפחותיהם.
הקרן הישראלית למימון תרופות
הינה פרויקט הדגל של עמותת “יחד בתקווה”. מטרת הקרן לעזור ולתמוך ככל יכולתה בחולים אשר זקוקים לתרופות שאינם ב”סל הבריאות”, לצורך כך מגייסת הקרן משאבים למימון תרופות, ציוד רפואי וטיפולים אשר אינם כלולים ב”סל הבריאות”.

 

גישור תרופות
עמותת “יחד בתקווה” באמצעות “הקרן הישראלית למימון תרופות” ובשיתוף רופאים בכירים מבתי חולים ברחבי הארץ, ועובדות סוציאליות, מקיימת פעילות נרחבת ומקיפה על מנת לגשר בין חולים הזקוקים לתרופות מצילות חיים לבין המחזיקים בתרופות כאלה שלא בשימוש (עקב הבראת החולה או חלילה פטירתו) העמותה מתחייבת להעביר את התרופות לחולים שאין ביכולתם לממן את התרופות..

 

יעוץ והכוונה לרופאים מומחים
עמותת “יחד בתקווה” מאמינה כי לכל חולה בישראל מגיע לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. וכי אל לו להתפשר על פחות מכך רק משום שהוא חסר יידע מקצועי, קשרים ו/ או אמצעים. אנשי “יחד בתקווה” אינם בהכרח רופאים אך הקשר ההדוק עם בכירי הרופאים במרכזים הרפואיים, וכן הידע הרב והמקיף שנצבר במהלך השנים, מסייע לנו להנחות את החולים לרופאים מומחים עפ”י תחומי התמחות הייחודיים של כל רופא.

 

סיוע ברכישת ציוד רפואי
כחלק מהדאגה לצרכי החולים בישראל מסייעת העמותה לרכישת ציוד רפואי מתקדם לבתי חולים ברחבי הארץ, ובתנאי שציוד זה מהווה שיפור ישיר לרווחת החולים המטופלים ובני משפחותיהם, הצלת חיי אדם רבים נזקפת לזכות תרומות ציוד זה.

 

הקמת קרנות מימון להצלת חיים
עמותת “יחד בתקווה” מלווה את החולה ובונה עבורו תכנית תמיכה מקיפה, במטרה לפתור בעיותיו ולהשיג עבורו את הטיפול הטוב והמתאים ביותר למצבו הקריטי.

 

תרופות לכל
בישראל שנת 2007 עדיין ישנם למעלה ממיליון אזרחים אשר נמנעים מקניית מרשם רפואי, כיוון שאינם יכולים לעמוד בעלות הרכישה. הפרויקט תרופות לכל של עמותת “יחד בתקווה” נועד לתת מענה לאוכלוסיות החלשות, שאינם יכולות לממן את ההשתתפות העצמית לרכישת תרופות הנכללות בסל הבריאות.
במסגרת הפרויקט מסייעת העמותה לחולים הזקוקים לתרופות / טיפולים על בסיס קבוע, אך מסיבות כלכליות אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש תרופות/ טיפולים אלה.

 

הגשמת חלום
לכולנו יש חלומות קטנים או גדולים, אך רובנו יכולים לממש את החלומות שלנו, הילדים החולים זקוקים להגשמת החלומות על מנת לתת להם את הכוח לנצח את מחלתם הקשה. במסגרת פעילות זו אנו מגשימים חלומות לילדים חולים. התחושה שחלום יכול להפוך למציאות מפעילה תקוות רדומות ומחדשות כוחות למלחמה הנואשת לחיים.

עמותת “יחד בתקווה” אושרה כמוסד ציבורי בישראל לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, והתרומה לה מוכרת לצרכי מס. העמותה אינה מתוקצבת על ידי תקציבים ממשלתיים, ופעילותה מתבצעת בזכות תרומות מאזרחים ומחברות עסקיות בארץ ובחו”ל, המודעים והמכירים בחשיבות הגדולה שבפעילות מהסוג שמבצעת העמותה בקרב החולים במחלות קשות ובני משפחותיהם.